Технічне обстеження будівель та споруд

Технічне обстеження будівель та споруд – це комплекс інженерних заходів, спрямованих на визначення загального стану будівель і їх конструктивних елементів сертифікованими фахівцями, за допомогою високоякісного обладнання, з подальшою видачею офіційного документу з висновками та рекомендаціями про надійність і можливості подальшої безпечної експлуатації будівлі (споруди).

У нашій країні більшість будівель та споруд були зведені ще за радянських часів, і багато з них будувалися швидкими темпами в часи повоєнної відбудови. Тому технічний стан цих будинків залишає бажати кращого. Проте, і в сучасних умовах будівництво відбувається не завжди у відповідності до будівельних норм та проекту, без подальшого обстеження та паспортизації. Надійність цих будівель також є сумнівною.

Саме тому, технічне обстеження будівель та споруд є життєво необхідним комплексом заходів, що дозволить Вам почуватися безпечно у Вашому будинку, офісі чи на підприємстві.

Технічне обстеження проводиться як для житлових будинків, так і для промислових об’єктів, а також для споруд, що не експлуатуються на даний момент. Періодичність технічного обстеження залежить від призначення будівель та споруд. Як результат, це допомагає продовжити термін експлуатації будь-якої будови на роки і десятки років.

Технічне обстеження будівель та споруд включає наступний комплекс робіт:

 •  визначення несучої здатності конструкцій та їх окремих вузлів;
 •  оцінка технічної придатності інженерних мереж;
 •  обстеження комунікацій будівель;
 •  здійснення перевірки технічного стану та обстеження важливих елементів споруди: фундаменту, стін, сходів, балок перекриття, покрівлі та інших;
 •  складання рекомендацій по відновленню та ремонту пошкоджених будівель та споруд, будівель з дефектами чи окремих будівельних конструкцій.

 Технічне обстеження проводиться у таких випадках:

 1. Потрібно визначити необхідність капітального ремонту будівель;
 2. Є потреба у реконструкції: дане обстеження, зі складанням технічного звіту, стане основою для формування проектно-кошторисної документації;
 3. Потрібно встановити факт аварійності споруди: для цього проводиться повне та всебічне обстеження з подальшою експертизою;
 4. Будівля зазнала впливу стихійного лиха, або порушення правил експлуатації призвели до її руйнувань;
 5. Споруду виставлено на продаж: висновок обстеження її стану та паспорт будівлі є необхідною умовою продажу, покупець має бачити фактичний стан будівлі.

Важливим етапом в проведенні технічного обстеження споруд є встановлення причин утворення дефектів або руйнувань (якщо такі є), а також виявлення можливих загроз цілісності будівель та їх елементів. Така оцінка допоможе встановити ступінь надійності та безпечності споруди, а отже, гарантує безпеку людей, що знаходяться на її території.

 

 

Відгуки клієнтів

 • img

  " В рамках  підготовки України до проведення чемпіонату Європи   по футболу "Євро 2012" ДМС України визнала ВАТ "ЛПІ №14" переможцем тендеру на предмет: "Виготовлення проектів будівництва МАПП "Дякове", "Дзвінкове", "Косино"…

  Керівництво Виноградівської митниці відзначають високий професійний рівень та підхід фахівців інституту до даного проекту. Всі етапи проекту проводяться відповідно до календарних графіків ….  "

  Костроба Ю.Ю.Т.в.о. заступника начальника Виноградівської митниці
 • img

  "Співпраця з ВАТ "Львівський проектний інститут №14" розпочалась у 2007 році щодо проектування нового заводу з виробництва харчових продуктів в с. Смолигів Луцького району Волинської області ...

  Корпорація Nestle висловлює подяку спеціалістам проектної компанії ВАТ "ЛПІ 14" за партнерські і ділові стосунки та рекомендує компанію як надійного і професійного партнера в галузі проектного бізнесу."

  Девід ЦіммерманнКерівник відділу будівництва фабрики